O EV

Skutery elektryczne są znakomitą alternatywą dla innych środków lokomocji. Dla osób poruszających się w miastach jednoślad ma przewagę nad samochodem, bo odpada problem parkowania i można łatwiej pokonać korki. Jeśli dzienny dystans nie przekracza pięćdziesięciu kilometrów to napęd elektryczny jest rozwiązaniem idealnym. Eksploatacja elektrycznego skutera kosztuje wielokrotnie mniej, niż spalinowego. Dochodzą do tego niebagatelne korzyści dla otoczenia, takie jak brak emisji CO2 (w miejscu, gdzie skuter jest eksploatowany) i brak hałasu.

Jako pasjonaci pojazdów elektrycznych na stronie www.elskuter.pl będziemy przybliżać modele skuterów oferowane w Polsce.

EVka – mały, lekki skuterek, który stylistyką nawiązuje do włoskiej Vespy, produkowany jest w Chinach i oferowany od kilku lat w Europie, USA i Australii.
Jest produktem o stosunkowo wysokiej jakości. Do jego prowadzenia wystarcza dowód osobisty.
Sam skuter jest bardzo zaawansowany technicznie – posiada bezszczotkowy silnik umieszczony w piaście tylnego koła, kontroler programowalny przy użyciu dedykowanego oprogramowania przez złącze USB, wentylowane, tarczowe hamulce z przodu i z tyłu, litowo-żelazowy (LFP) akumulator, system odzyskiwania energii i wiele, wiele innych. Przednia lampa jest z żarówkami halogenowymi.
Wyposażenie opcjonalne to bagażnik i kufer.

Dane techniczne:  Silnik elektryczny 2,7kM (max 4,3kM) bezszczotkowy PMSM o przebiegu sinusoidalnym, zasilany z falownika 48-88V do 50A, Baterie LiFePo4 64V/20Ah, zabezpieczone systemem BMS, Ładowarka 73V, 5A

Skuter elektryczny 3kM (PMSM), baterie LiFePo4.

Planowana cena detaliczna modelu EVka to 5600 zł.
Kontakt do dilera: Romuald Drapiński DJOLMAR, kom. 662262903, poczta@djolmar.pl

EVka 2kW, baterie LiFePo4 64V20Ah